# nostyle

Rafał Nebelski

Polska

Rodzaj fotografii jaki uprawiam nie może obejść się bez statywu. Wiele lat prób, testów i doświadczeń ze stabilizowaniem sprzętu fotograficznego, utwierdziło mnie w przekonaniu, że w walce o kadr nie może być mowy o kompromisach. Gitzo jest najlepszym wyborem jakiego mogłem dokonać.

Nazywam się Rafał Nebelski. Specjalizuję się w fotografii krajobrazu, chociaż nie stronię od jej innych rodzajów, jak architektura, fotografia kulinarna czy reportaż.

Szczególną atencją cieszą się u mnie arktyczne krajobrazy Europy Północnej. Nie zawsze jednak mogę tam dotrzeć, więc doceniam też bliższe destynacje. Najważniejsze, żeby było naturalnie i dziko.

Jestem laureatem międzynarodowych konkursów oraz zdobywcą licznych wyróżnień, m.in.: Prix de la Photographie Paris (P×3), International Photography Award (IPA), Neutral Density Photography Awards (ND Awards), Siena International Photo Awards i innych.

A sama fotografia? Towarzyszyła mi od dziecka – ojciec był fotograficznym maniakiem i to on wprowadzał mnie w ten ciekawy świat, dla małego chłopca trochę tajemniczy i magiczny. Poczucie obcowania z czymś niezwykłym zostało mi do dzisiaj. Gdy staję za aparatem, świat się zmienia – w głowie powstają obrazy, wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Krajobraz, natura, dzikie miejsca nietknięte stopą człowieka. Przyroda jest wyjątkowa i fascynująca, groźna i przyjazna zarazem. Zawsze zmienna, zawsze zaskakująca. Z drugiej strony dokument, reportaż – człowiek i jego emocje, wzloty i upadki. To wszystko fotografia! Jak jej nie kochać?

SPRZĘT Rafała Nebelskiego


Nasze marki