Gitzo

  Profesjonaliści z całego świata potwierdzają, że statywy, monopody, głowice i akcesoria Gitzo wyznaczają standardy doskonałości w branży. Innowacje, takie jak pierwsze użycie włókien węglowych i bazaltowych w statywach i magnezu w głowicach i połączenie z motto "bez sztuczek i kompromisu" wprowadzają produkty Gitzo jako klasa sama w sobie.

  Design

  Łączenie klasycznego stylu z nowoczesną ergonomią sprawiło, że Gitzo jest liderem w projektowaniu wsparcia kamer i aparatów.

  Jakość

  Statywy i głowice Gitzo są znakomicie zaprojektowane, aby wytrzymać nawet najbardziej niedbałą ich obsługę. Precyzyjny montaż, wysokiej jakości materiały i ergonomia to jakość, którą reprezentują produkty Gitzo.

  Technologia

  Gitzo pozostał na najwyższym poziomie dzięki zastosowaniu materiałów używanych w technologii kosmicznej, lekkich stopach aluminium, rur z włókien węglowych i odlewanego magnezu w celu zapewnienia absolutnej stabilności i wydajności.
Historia

1917

Arséne Gitzhoven założył we Francji firmę Gitzo, która produkowała kamery, wężyki spustowe, migawki (w ilości 750 na dzień) i kasety na klisze dla przemysłu fotograficznego.

1942

Wojna Światowa doprowadziła do czasowego zamknięcia firmy.

1944

Wznowiono produkcję, pierwsze statywy pojawiły się w latach '50.

1960

Arséne Gitzhoven odszedł na emeryturę przekazując firmę córce, Yvonne Plieger oraz jej mężowi, którzy zdecydowali się rozwinąć produkcję o wysokiej jakości statywy i głowice, które eksportowano do ponad 50 krajów na świecie.

1992

Gitzo zostało dołączone do Vitec Group - międzynarodowego holdingu specjalizującego się w produkcji sprzętu dla fotografii, filmu i broadcastingu. Niezachwiana reputacja Gitzo podwyższyła ogólny wizerunek grupy na rynku fotograficznym.

Dziś

Gitzo nadal dąży do produkowania najlepszych akcesoriów i wsparcia aparatów za pomocą najprostszych, i eleganckich rozwiązań, jednakże droga do tego celu jest długa i złożona. Ten duch pomógł Gitzo pozostać pionierem najbardziej zaawansowanych i rewolucyjnych technologii, jednocześnie zachowując entuzjazm, filozofię i tradycje. Wiemy, że fotografowie od Gitzo wymagali dokładnie tego: najwyższej wydajności i tradycyjnej jakości. Bez kompromisów.
Nasze marki